Prvi poraz Ajaxa u 30 utakmica

Nogomet 03. okt 202117:33 0 komentara
REUTERS/Eva Plevier

Fudbaleri Ajaxa poraženi su na Johan Cruyff Areni u Amsterdamu od ekipe Utrechta rezultatom 0:1.

Iako je Ajax već u prvih desetak minuta stvorio nekoliko šansi za postizanje pogotka i dominirao u ostatku prvog poluvremena, nisu uspjeli ugurati loptu iza leđa golmana Paesa.

U sličnom ritmu nastavilo se igrati i u nastavku, ali i nakon što je u 56. minuti čak tri puta morao intervenisati, Paes je ostao nesavladan. Utrecht do 77. minute u ofanzivi nije napravio gotovo ništa, ali onda se dogodio hladan tuš za sve prisutne na stadionu Ajaxa. Nakon jedne osvojene lopte, Timber na lijevoj strani nalazi Warmerdama, koji sa ivice šesnaesterca snažno šutira i matira golmana Pasveera.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, a igrači Ajaxa će sigurno žaliti za propuštenim prilikama. Bio je to prvi poraz ekipe iz Amsterdama u 30 utakmica.

Ajax je i dalje prvi na tabeli sa 19 bodova iz osam utakmica, dok je Utrecht sada na drugom mjestu sa 17 osvojenih bodova.