Rapsodija Hajduka protiv Slaven Belupa za povratak na vrh: Brekalu prvijenac

Nogomet 11. feb 202417:38 0 komentara
HNK Hajduk Split

Fudbaleri Hajduka ostvarili su uvjerljivu pobjedu u 22. kolu HNL-a, na Poljudu su Splićani sa 4:0 bili bolji od Slaven Belupa.

Privremeno je Hajduk ponovno vodeći na tabeli. Ima 45 bodova, odnosno, bod više od Rijeke koja ima utakmicu manje. Taj će susret Rijeka odraditi u nastavku nedjelje, kada igra posljednji duel 22. kola kod Gorice.

Vrlo brzo je Hajduk zagospodario terenom i počeo sa napadima prema protivničkom golu. Prvu veliku šansu Splićani su stvorili u šestoj minuti, ali je udarac Kalinića nakon akcije Brekala i Moufija blokiran.

Gostujuća odbrana ipak je pokleknula u nadoknadi prvog poluvremena, a dogodila se tom prilikom majstorija Nikole Kalinića. U padu je Kalinić loptu zahvatio volejom i precizno pogodio protivničku mrežu.

Odmah na startu drugog poluvremena dogodila se nova erupcija oduševljenja domaćih navijača i to zbog premijernog gola Brekala u splitskom dresu. Sahiti je proigrao pojačanje Hajduka, a povremeni hrvatski reprezentativac je nakon jednog driblinga jednostavno zabio za 2:0.

S obzirom da se Slaven Belupo otvorio početkom nastavka odjednom se otvaralo mnogo prostora Hajduku za napade, a takvo što je vrlo brzo iskorišteno i za treći pogodak u 51. minuti. Sam je pred protivnički izbio Kalik i poentirao za 3:0.

Do kraja je Hajduk postigao još jedan pogodak. U 67. minuti strijelac je za konačnih 4:0 bio 21-godišnji Čuić.