Rapsodija Juventusa na otvaranju nove sezone, šok za Lazio

Nogomet 20. aug 202322:54 0 komentara
Julio Aguilar / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Sjajan start Stare dame u Seriji A. Juventus je u prvom kolu na gostovanju Udineseu slavio 3:0. Lecce je na svom terenu savladao Lazio 2:1.

Navijače Juventusa svakako može da raduje pobjeda i to prilično ubjedljiva, ali i dobra forma prvog napadača Dušana Vlahovića. Iako se sve češće i jače priča o njegovom transferu Srbin je odigrao u Udinama odličan meč i bio možda i najzaslužniji za pobjedu Stare dame.

Vlahović je bio asistent kod prvog gola koji je već u drugom minutu postigao Federico Chiesa. A onda je i sam bio strijelac u 20. minutu pošto je bio precizan sa bijele tačke. Tu nije bio kraj kada je prvo poluvrijeme u pitanju, pošto je u trećem minutu nadoknade Rabiot povisio na 3:0. U drugom dijelu četa Massimilijana Allegrija sačuvala je rezultat i ubjedljivu pojbedu.

Mnogo zanimljivije bilo je u Lecceu. Na stadionu Via del Marre došao je Lazio. Najprijatnije iznenađenje Serije A prošle sezone osjetno je ušao oslabljen u ovu, prvenstveno uslijed prodaje Sergeja Milinković-Savića, a Claudio Lotito mogao je da se uvjeri da ovaj kadar nije dovoljno dobar da bi se ponovio prošlosezonski rezultat.

Jeste Lazio poveo golom najboljeg strijelca Cira Immobilea u 26. minutu. Držali su gosti to vodstvo sve do 85. minuta. A onda je Almqvist izjednačio na 1:1. A samo dva minuta kasnije Di Francesco je donio potpuni preokret i na kraju tri velika boda Lecceu.