Rayo Vallecano skinuo Blancose sa liderske pozicije La Lige

Nogomet 07. nov 202223:01 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

Fudbaleri Rayo Vallecana napravili su veliko iznenađenje savladavši Real Madrid rezultatom 3:2 u okviru 13. kola Primere.

Rayo je poveo rano, već u 5. minuti, a strijelac je bio Comesana na asistenciju Fran Garcije.

Real Madrid je do kraja poluvremena napravio preokret. Najprije je Modrić izjednačio iz jedanaesterca u 37., dok je Militao doveo Real Madrid u vodstvo u 41. minuti.

Ipak, prije odlaska na odmor Rayo je ponovno poravnao rezultat. Palazon je sjajno uposlio Garciju, koji je savladao Courtoisa.

Kada je Iraola isključen u 61. minutu, mnogi su očekivali ofanzivu Reala i novu pobjedu Blancosa, ali dogodilo se upravo suprotno. Nesmotrenost u odbrani Reala dovela je do jedanaesterca za Rayo, a siguran izvođač u 67. minuti bio je Trejo, za veliku pobjedu Rayo Vallecana nad prvacima Evrope.

Rayo je sada na osmom mjestu La Lige sa 21 bodom, a Real je ostao drugi sa 32, iza najvećeg rivala Barcelone koja ima dva boda više.