Razigrani Velež rutinski savladao ekipu Leotara, majstorija Haskića

Nogomet 08. apr 202317:55 0 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Veleža savladali su u okviru 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Leotara rezultatom 2:0.

Krenuli su Rođeni odlično od samog starta susreta, a već u drugoj minuti zaprijetio je Tino Lauš. Šutirao je silovito sa nekih 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Nakon toga VElež je preuzeo inicijativu, a u 15. minuti je Šikalo šutirao sa nekoliko metara. Njegov udarac sjajno odbranio Puletić. U nastavku napada pokušao i Hrkać, ali lopta odlazi u golmana gostiju.

Dvije minute kasnije Rođeni stižu do prednosti. Mladi Šikalo je asistirao, a Edo Vehabović sjajno matirao golmana Puletića.

I nakon vodećeg pogotka nastavio je Velež sa napadima. U 32. minuti Vehabović je silovito šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola Leotara.

Lauš je u 36. minuti zatresao mrežu protivnika, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U samom finišu prvog dijela Nemanja Anđušić je šutirao sa polovine terena, ali je lopta pogodila Uzelca i završila u korneru.

Gotovo identična slika i u drugom dijelu

Nastavio je Velež sa napadima i u drugom dijelu. U 55. minuti prijetio je Šikalo nakon pasa Wallacea, ali je Puletić još jednom sjajno intervenisao.

Dvije minute kasnije u šansi se našao i Haskić. Iskusni napadač je pokušao nakon ubačaja Vehabovića, ali se spetljao i lopta otišla u ruke Puletića.

Jednu od rijetkih prilika fudbalera Leotara vidjeli smo u 65. minuti. Pokušao je Aćimović, ali bez problema za Hadžikića.

Nermin Haskić je krunisao inicijativu svoje ekipe u 69. minuti susreta. Nanizao je nekoliko fudbalera protivničke ekipe, namjestio se i matirao golmana.

Nakon tog trenutka tim Nedima Jusufbegovića posao je rutinski priveo kraju i upisao vrijedna tri boda u borbi za Evropu.

Velež se nakon ove pobjede probio na treću poziciju tabele Premijer lige i sada ima 40 osvojenih bodova, dok je Leotar osmi sa 26 bodova.