Remi Demirovićevog Augsburga, Leverkusen nastavlja da melje sve pred sobom

Nogomet 02. sep 202317:30 0 komentara
Daniel ROLAND / AFP

Ovog popodneva odigrani su mečevi trećeg kola njemačke Bundeslige, a bitne pobjede upisali su Stuttgart, Leverkusen i Hoffenheim, dok je Augsburg remizirao uz gol našeg Ermedina Demirovića.

Ekipa Frajburga, gostovala je u Stuttgartu i neočekivano doživjela ubjedljiv poraz – 5:0!

Gosti su već posle 19 minuta gubili sa 3:0. Fuhrich je u osmom minutu zatresao mrežu mladog golmana gostiju Noe Atubolua, a onda je na scenu stigao prvi strijelac domaćeg tima Serhou Guirassay i sa dva pogotka u samo dva minuta doneo Švabama ubjedljivu prednost.

Posebno je njegov prvi gol bio sjajan, prihvatio je loptu blizu 16 metara, okrenuo se i preciznim udarcem poslao loptu u bliži ugao.

U drugom poluvremenu Fuhrich je novim golom u 62. minutu povećao prednost, a konačan rezultat postavio je mladi Francuz Enzo Milot, njegov prvijenac u Bundesligi.

Petarda je pukla i u Leverkuzenu gde je Bajyer pobijedio Darmstadt sa 5:1. Izuzetno raspoložen bio je Nigerijac Victor Bonifaces, postigao je dva pogotka i bio stalna opasnost za odbranu gostiju. Ekipa Xabija Alonsa za sada je jedina sa maksimalnih devet bodova potri utakmice.

Ubjedljiv je bio i Werder u Bremenu protiv Mainza – 4:0 i to pošto je par dana ranije ostao bez najboljeg igrača i strelca Niclasa Fullkruga.

Istakao se i reprezentativac Bosne i Hercegovine, Ermedin Demirović koji je postigao gol i upisao asistenciju u remiju Augsburga protiv Bochuma (2:2). To je jedini meč danas završen bez pobjednika.