Remi na otvaranju novog kola Bundeslige, eurogol Njinmaha

Nogomet 19. dec 202320:49 0 komentara
Facebook/RB Leipzig

Werder je u 16. kolu na svom „Weserstadionu“ uspio da uzme bod gostima i prekine im seriju od tri uzastopna trijumfa – 1:1.

Leipzig je treći sa 33 boda, vodeći Bayer iz Leverkusena ima šest više i meč manje, a Bayern 35 i čak dvije utakmice manje. Ekipa iz Bremena je upisala drugi uzastopni remi i sa 16 bodova je u donjem dijelu tabele.

Poslije ne toliko zanimljivog prvog poluvremena, nastavak utakmice počeo je sjajno po goste. Belgijanac Lois Openda je u 47. minutu postigao 11. pogodak u sezoni i sve je mirisalo na nastavak trijumfalnog niza.

Ipak, Justin Njinmah je pokvario planove Marca Rosea i njegovog tima i u 75. minutu postigao je sjajan gol vrijedan boda za Zelene.