Remi Tuzla Cityja sa prvacima Slovenije

Nogomet 25. jun 202220:24 0 komentara
NK Maribo

Viceprvak Bosne i Hercegovine ekipa Tuzla Cityja remizirala je 1:1 protiv prvaka Slovenije tima Maribora.

Krenuli su viceprvaci BiH skoro sa istom postavom kao protiv Čukaričkog: Fejzić, Ferreyra, Nukić, Mehidić, Šukilović, Čeliković, Karjašević, Mišić, Mehanović, Kuzmanović i Smajlagić.

Prvu priliku imala je Tuzla u 11.minut, kada je Kuzmanović sa 16 metara šutirao pored gola.

Pet minuta kasnije Mišić je izveo korner s lijeve strane, a najviši u skoku je bio Smajlagić koji pogađa za 0:1.

Od početka drugog poluvremena Brajlović je zamijenio Fejzića, a Hrkač na stoperu Šukilovića. Na desni bok se vratio Nukić a umjesto Mehidića na lijevom je zaigrao Ferreyra.

Na zadnjem veznom umjesto Karjaševića krenuo je Karić, na desnom krilu Ellouet, te umjesto Smajlagića u špicu Mešinović.

Upravo je Mešinović imao u nastavku dobru priliku da udvostruči prednost Cityja, ali nije uspio ostati koncentrisan i dovesti Tuzlu do još jednog pogotka.

Zadnjih pola sata još izmjena je napravio Dragan Jović. Rekić i Mendeš ušli su umjesto Mišića i Mehanovića, zatim Burić umjesto Kuzmanovića i Ćosić na desnom boku umjesto Nukića.

Aleks Pihler pogodio je za izjednačenje Maribora u 85. minuti utakmice i konačnih 1:1.

Naredni protivnik Tuzla Cityja biće bugarski Plovdiva u četvrtak 29. juna u Čatežu.