Remi u lokvama Mokrog Doca: Posušje i Leotar podijelili bodove

Nogomet 26. feb 202314:51 0 komentara
HŠK Posušje

Fudbaleri Posušja i Leotara remizirali u veoma teškim uslovima za igru u okviru 20. kola Premijer lige na stadionu Mokri Dolac, a rezultat je glasio 1:1.

Utakmica je odigrana po dosta lošem terenu, timovi su imali mnogo problema uopšte kontrolisati loptu, ali ni to nije spriječilo dva veoma brza gola.

Povelo je posušje već u drugoj minuti susreta. Toni Jović je izbacio sjajnog Garbriela Bobana, a ovaj zaobišao golmana Puletića i postigao gol.

Samo sedam minuta kasnije ponovo se tresla mreža, ovoga puta domaćina. Čubrlilo je izveo korner, a Handžić loptu smjestio iza leđa Luke Kukića.

Kapiten tima iz Trebinja, Miloš Aćimović šutirao je u 15. minuti, veoma dobro, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Tri minute kasnije Kukiću je prijetio Tahrić iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola.

S druge strane prijetio je Maglica, kao i Begić, ali je njihove udarce zaustavio Puletić. Na poluvrijeme se otišlo sa dva postignuta gola.

Kako je meč odmicao, teren bio sve lošiji

Drugo poluvrijeme donijelo je igru između dva šesnaesterca. Igrači su gledali kako napucati loptu što dalje od vlatitog kaznenog prostora i tako sačuvati vlastitu mrežu.

Na prvu priliku u drugom dijelu čekalo se do 58. minute susreta. Fenomenalni Gabrijel Boban se lako obračunao sa Uzelcom, uposlio Dadića koji šutira pored gola sa svega pet matara od gola.

Nova velika prilika za Posušje viđena je u 65. minuti susreta. Begić je izveo sjajan korner, Pavlović šutirao glavom, loptu na putu do mreže zaustavilo blato.

Za goste je prvi zaprijetio mladi Danilo Šipovac u 73. minuti susreta. Šutirao je sa distance, ali je bio neprecizan.

Nakon toga prijetio je i Rozić sa nekih 20 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su timovi podijelili bodove.

Posušje je nakon ove utakmice 7. na tabeli sa 24 osvojena boda, Leotar je 10. sa 22 boda.