Remi Uniteda i Tottenhama, McTominay promašio pobjedu

Nogomet 14. jan 202419:35 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Londonski tim bio za nijansu bolji rival, ali je na kraju prilično zadovoljan mogao da se vrati kući, neporažen protiv Manchester United na Old Traffordu – 2:2.

Dominacija u posjedu lopte, više šuteva u okvir gola rivala, samo dva koja je imao rival, sve to nije bilo dovoljno Tottenhamu da izbjegne minus poslije prvog poluvremena.

Jer, oba udarca koja su išla u okvir gola Vicaria bila su neodbranjiva za italijanskog golmana. Prvi, već u trećem minutu kad je Hojlund razgalio domaće navijače na Old Traffordu. Bila je to akcija koja je krenula od golmana Onane, a završena je topovskim udarcem Hojlunda sa deset metara.

Uzvratio je londonski tim u 19. minutu preko Richarlisona, nakon kornera i ubačene lopte Pedra Porra Brazilac je bio najvši u skoku, Onana nije imao šansu da reaguje.

U 38. minutu Ugodie je nespretno reagovao i pogodio stativu svog gola, ali Manchester je brzo ponovo poveo. Već u sljedećem napadu, prvu asistenciju u sezoni zabeležio je Hojlund, a Rashford je pogodio poslije 14 mečeva bez gola na Old Traffordu.

Samo što je počelo drugo poluvreme Pijetlovi su izjednačili, poslije dodavanja Wernera, Betancur je izbegao ofsajd zamku, umakao čuvarima i lako savladao Onanu.

Uslijedio je potom period igre sa mnogo trčanja na obje strane, pa i dvije dobre prilike pred golom Tottenhama. Najprije je Manchesteru prednost mogao da vrati McTominay, ali je reprezentativac Škotske sa 17 metara šutirao zamalo pored gola.

Tri minuta kasnije, pokušao je Rashford, ali je odbrana Spursa reagovala u posljednji čas. U posljednjim trenucima susreta mogao je monotoniju da prekine McTominay, sa šest meara je usamljen glavom šutirao preko gola Vicarija.