Revija lijepih golova u Gladbahu: Borussia bolja od Stuttgarta

Nogomet 04. nov 202222:33 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Fudbaleri Borussie Menhengladbah pobijedili su na svom terenu ekipu Stuttgarta sa 3:1 u prvoj utakmici 13. kola Bundeslige.

Odličan meč na Borussia Parku u Menhengladbahu.

Domaći tim je rano došao u vodstvo, u četvrtom minutu. Asisternciju je upisao sjajni francuski internacionalac Alassane Plea, gol na efektan način iz prve postigao Jonas Hoffman.

Dvadesetak minuta kasnije već je bilo 2:0. Odličnu akciju cijelog tima krunisali su Plea novom asistencijom i Marcus Thuram golom, devetim u sezoni.

Stuttgart je uzvratio preko Thiaga Tomasa, primio je loptu od Borne Sose, prevario Friedricha i savladao golmana Zipela – 2:1.

Drugo poluvrijeme nije bilo tako efikasno. Gosti su u 83. minutu mogli do izjednačenja, ali je golman Zippel sjajno odbranio pokušaj Guirassyja.

Pobjedu domaćeg tima ovjerio je rezervni igrač iskusni Patrick Hermann u bukvalno posljednjim trenucima meča (90+4. minutu).

Ovo je prvi trijumf za ekipu iz Menhengladbaha nakon tri vezana poraza (dva u Bundesligi i jednog u DFB kupu). U narednom kolu Borussia ide u Bochum, dok Stuttgart dočekuje Herthu.