Reyna u 90+3 donio pobjedu Dortmundu

Nogomet 25. jan 202320:34 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

U prvom meču 17. kola Bundeslige odigranom u srijedu, Borussija Dortmund u nadoknadi je došla do pobjede na gostovanju Mainzu.

Milioneri su pobjedu upisali rezultatom 2:1, a do trijumfa su došli u trećem minutu nadoknade.

U duelu dva kluba koja je nekada sa klupe vodio Jurgen Klop, Mainz je poveo već u drugom minutu.

Izveo je domaćin korner, a Jae-Sung Lee je bio sjajan u skoku i odlično je glavom poslao loptu u mrežu.

Ni dva minuta nisu protekla kada je stigao odgovor gostiju.

REUTERS/Kai Pfaffenbach

Lijepo je loptu na ivici kaznenog prostora primio Julian Ryerson i šutirao. Na putu ka golu lopta je zakačila nekoga, sasvim dovoljno da preveri golamna i da Dortmund dođe do 1:1.

Više je pokušaja imala Borussija, ali nedovoljno konkretnih da bi išta riješilo u 90 minuta.

Ali, zato je u trećem minutu nadoknade na pravom mjestu bio sjajni Giovanni Reyna koji je donio svom timu pobjedu i važna tri boda.

Bitno je napomenuti da je mladi Amerikanac i u prošlom kolu golom donio pobjedu protiv Augusburga u finišu meča.