Rezervista Veleža riješio utakmicu, Željezničar ostaje u opasnoj zoni!

Nogomet 29. mar 202421:54 0 komentara

Fudbaleri Veleža savladali su Željezničar rezultatom 0:1 na stadionu Grbavica i ostali u utrci za evropska takmičenja, dok su večerašnje protivnike ostavili u opasnoj zoni tabele Premijer lige BiH.

Gosti iz Mostara nešto su bolje počeli meč, preuzevši većinu posjeda lopte, ali su domaći ti koji su imali prvu šansu.

Drljo je u 12. minuti centrirao u šesnaesterac a Krpić glavom šutirao pored gola.

Odgovorio je Velež u 23. minuti. Nermin Haskić uposlio je Suljića koji nije dobro zahvatio loptu. Preko gola i dobra šansa za Velež se ugasila.

Utakmica nije bila izrazito lijepa, pa šansi nije bilo previše. Djelovalo je kao da oba tima žele igrati oprezno od prve do posljednje minute. Ipak, u 33. minuti novadobra šansa za domaće. Pršeš je pogriješio u predaji lopte, do nje je došao Krpić koji je u šansu gurnuo Samira Radovca, ovaj silovito šutirao, ali je još bolje reagovao golman gostiju, Hadžikić.

Domaći su sa prolaskom vremena postajali sve hrabriji, počeli stvarati više od protivnika, ali ni Boljević u 36., niti Drljo u 37. minuti nisu bili precizni u svojim pokušajima.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova i bez pretjerano atraktivne igre.

Drugo poluvrijeme počelo je ponovo u znaku gostiju koji su bolje otvorili drugi dio utakmice. Za svoj trud nagrađeni su u 54. minuti, kada je lopta došla do Haskića na desnu stranu. Napadač Veleža nisko je centrirao loptu, a neshvatljivo sam je ostao rezervista Dino Halilović, koji je pospremio loptu iza leđa golmana Muftića za 0:1.

Halilović je, inače, u igru ušao tokom prvog poluvremena kada je povredu doživio Edo Vehabović.

NIšta Željezničar nije uspio napraviti u sljedećih deset minuta. Mekić je u 65. minuti došao do lopte u protivničkoj trećini, uhvatio zalet, šutirao, ali je Hadžikić ponovo bio na mjestu.

Prepustili su gosti inicijativu fudbalerima Željezničara i odlučili od tada da pokušaju pogoditi ponovo, ovaj put iz kontranapada. U 69. minuti pao je Krpić u šesnaestercu nakon duela sa Hrkačem, ali sudija Topuzović samo je pokazao da se igra nastavi.

U 71. minuti nova šansa za Željezničar, lopta je putovala sa desne strane i na lijevoj došla do Drlje, koji ju je primio na ivici šesnaesterca, ali onda očajno šutirao visoko preko gola.

Nastavljali su domaći napadati u ono malo vremena efektivne igre, jer su se gosti često žalili na povrede, pa je igra često bila i zaustavljena, no njihovi napadi nisu donosili izrazite šanse za gol.

Nije željezničar uspio napraviti do kraja utakmice, te je Velež upisao novu pobjedu i osvojio tri vrijedna boda u borbi za Evropu. Željezničar je, s druge strane, doživio treći poraz na svom stadionu i nalazi se u jako teškoj poziciji na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine.