Richter zablistao: Hertha iznenadila Dortmund u Berlinu (VIDEO)

Nogomet 18. dec 202121:03 > 21:04
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Herthe priredili su iznenađenje u 17. kolu Bundeslige, pošto su savladali Borussiju iz Dortmunda 3:2.

Radovala se ekipa iz Berlina već u 16. minutu, ali je gol koji je postigao Myzian Maolida poništen, pošto je VAR pokazao da je bio u ofsajdu.

U 31. minutu je Borussija došla do gola. Prednost gostima iz Dortmunda doneo je Julian Brandt, koji je lobovao golmana domaćih.

Do kraja prvog dijela utakmice zbog ofsajda je poništen i gol Axela Vitsela.

U nastavku je Hertha igrala agresivnije. Do izjednačenja je došla u 51. minutu, kada se u strijelce upisao Ishak Belfodil. Preokert je viđen samo šest minuta kasnije, zajvaljujući sjajnom golu Marca Richtera, koji je šutirao sa ruba šesnaesterca.

Prednost domaćih uvećana je u 69. minutu, kada je Richter postigao svoj drugi gol na meču. Pokupio je odbijenu loptu, poslije pokušaja Belfodila i povećao na 3:1.

Konačni rezultat postavio je Steffen Tigges, golom glavom u 83. minutu.

Borussia je doživjela drugi poraz u posljednje četiri utakmice. I dalje je druga na tabeli sa 34 boda. Hertha je sa 21 na 11. poziciji u poretku.