Rođeni i dalje ne znaju za pobjedu: Pavković srušio Velež na Mokrom docu

Nogomet 03. mar 202415:53 0 komentara
HŠK Posušje

Fudbaleri Posušja priredili su veliko iznenađenje i u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali ekipu Veleža rezultatom 1:0.

Domaćin je krenuo ofanzivno od samog starta susreta sa željom da dođe do tri boda, a prvu priliku imali su već u šestoj minuti. Nakon duge lopte Lučića Pavković se lijepo snašao na rubu kaznenog prostora, prevario Hrkaća, ali je njegov udarac prohujao pokraj stative.

Tri minute kasnije Pršeš centrira na drugoj strani, Zvonić pokušava glavom, ali lopta ide pored gola Posušja.

Nastavilo je Posušje sa inicijativom, a naredna prilika viđena je u 18. minuti. Pokušao je ovoga puta Kamenar, ali njegov udarac izblokiran.

Deset minuta kasnije Pavković se našao “oči u oči” sa Hadžikićem, a golman Rođenih intervenisao efnomenalno.

Rođeni su zaprijetili u 33. minuti preko mladog Čaića, ali je odbrana izbacila njegov udarac.

Posušje do zaslužene prednosti stiglo u 32. minuti, a strijelac sjajnog gola bio je Dario Pavković. Šutirao je iskosa sa nekih 14 metara i pogodio suprotni ugao Osmana Hadžikića.

HŠK Posušje

Domaćin je sa napadima nastavio i u drugom dijelu, a u 52. minuti Kamenar je šutirao sa nekih 25 metara, ali Hadžikić maestralno zaustaio njegov udarac.

Minut kasnije Šikalo prijeti golmanu Posušja, ali lopta odlazi preko gola.

HŠK Posušje

Rođeni su najbolju priliku imali u 67. minuti. Pršeš nakon jednog centaršuta glavom spustio loptu za Mlinarića, a ovaj šutirao u odlično postavljenog Galića.

Posušje je prednost moglo udvostručiti prednost u 72. minuti. Boban je šutirao sa nekih desetak metara, ali je Hadžikić još jednom intervenisao.

HŠK Posušje

Dvije minute kasnije nova prilika za tim Posušja. Ovoga puta Marić šutira sa nekih osam metara, ali lopta odlazi pored stative.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao pa je tim sa Mokrog doca upisao velika tri boda

Rođeni su tako nakon dva remija u nastavku šampionata upisali i poraz, pa su sada treći na tabeli sa 35 bodova, dva više u odnosu na Sarajevo koje večeras igra protiv Željezničara.