Rodrygo i Bellingham za pobjedu Reala i noć na prvom mjestu

Nogomet 26. nov 202321:00 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Real Madrid će bar prenoćiti na prvom mjestu na tabeli nakon pobjede na gostovanju Cadizu. Kraljevski klub sada ima bod više od Girone.

Slavio je Real u nedelju, u meču 14. kola La Lige, na gostovanju Cadizu rezultatom 3:0.

Prvi gol viđen je u 14. minutu. Prošao je Rodrygo pored nekoliko defanzivaca Betisa i sjajno završio akciju poslavši loptu u rašlje.

Na drugi gol se čekalo sve do 64. minuta. Prvo je priprijetio Luka Modrić dobrim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio stativu. Ni minut kansije, dobru loptu je dobio Rodrygo koji precizno šalje i ovu loptu u mrežu.

Najbolju šansu na meču Cadiz je imao u 68. minutu, ali je golman gostiju bez mnogo muke zaustavo pokušaj Maxija Gomeza.

A onda na scenu još jednom stupa Rodrygo. Igrao se 74. minut kada je Rodrygo proigrao Judea Bellinghama koji pogađa za 3:0.

Real Sada ima bod više u odnosu na Gironu koja svoj meč ovog kola igra u nedelju protiv Athletic Bilbaoa.