Roma iskoristila kiks milanskih timova, Đurić pogodio za slavlje Verone

Nogomet 08. apr 202320:44 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Odigrana su još dva susreta 29. kola Serije A. Roma je u gostima savladala Torino 1:0, dok su Verona i Sassuolo odigrali neriješeno 1:1.

Milanski timovi osvojili su samo po bod protiv Salernitane i Empolija, Atalanta je poražena na svom terenu, a Lazio i Juventus međusobno odmjeravaju snage. Neko je to morao da iskoristi. A taj neko je Roma.

Vučica je slavila u Torinu minimalnim rezultatom i vratila se na mjesta koja vode u Ligu šampiona. Jedini gol postigao je Paulo Dybala iz penala u osmom minutu. Od tog trenutka bilo je još nekih pokušaja, ali samo još jedan šut u okvir gola. Ne pretjerano lijepa utakmica, ali za Mourinha je najvažnije da su tri boda završila u Vječnom gradu.

Nešto više sadržaja imala je utakmica Verona – Sassuolo. Gosti su poveli u 34. minutu preko Jaruija. Domaćin kome gori pod nogama ipak je uspio da dođe u ludoj završnici do preokreta.

Prvo je u 84. minutu Ceccherini donio izjednačenje. Da bi u petom minutu nadoknade reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić postigao gol za velika tri boda.