Saigrači se hvatali za glavu u nevjerici: Darwin Nunez promašio nemoguće (VIDEO)

Nogomet 27. okt 202210:28 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su Ajax 3:0 u Amsterdamu i plasirali se u osminu finala Lige prvaka. Međutim pobjeda Redsa pala je u sjenu zbog nestvarnog promašaja napadača ekipe Jurgena Kloppa - Darwina Nuneza.

Igrala se 44. minuta u prvom poluvremenu, kada je sjajan pas prema Firminu uputio Robertson. Brazilac je nesebično servirao asistenciju Darwinu Nunezu koji se našao pred praznim golom Remka Pasveera, ali je Urugvajac pogodio stativu.

Ipak napadač Liverpoola se iskupio odmah na startu drugog poluvremena, kada je udvostručio prednost engleskog kluba. Prije toga u prvom dijelu strijelac za vodstvo bio je Mohamed Salah, a konačnih 0:3 na Johan Cruijff Areni postavio je Harvey Elliott u 52. minuti utakmice.

Kloppov sastav će na Anfieldu dočekati Napoli 1. novembra u meču 6. kola UEFA Lige prvaka. I jedna i druga ekipa osigurale su plasman među 16 najboljih klubova Evrope.