Salah u nadoknadi spasio Egipat protiv Mozambika (VIDEO)

Nogomet 14. jan 202420:58 0 komentara

Aktuelni vicešampion Afrike Egipat igrao je neriješeno 2:2 sa Mozambikom u prvom kolu grupe B na afričkom Kupu Nacija.

Sve je počelo savršeno za Salaha i ekipu, pošto su golom Mohameda već u drugom minutu poveli.

Ipak, pravi šok usledio je u drugom poluvremenu. U razmaku od svega tri minuta (55. i 58) Viti i Kleso potižu golove za Mozambik koji dolazi do iznenađujuće prednosti.

Ipak, Egipćani su uspeli da izbegnu poraz u nadoknadi, pošto je dosuđen penal zbog faula nad strijelcem prvog gola, a u 97. minutu Salah je bio precizan za konačnih 2:2.

Ovo je prvi put da je Mozambik ostao neporažen u duelima sa Egiptom, prethodno nijednom nisu uspjeli da postignu ni gol.

Prethodno je Ekvatorijalna Gvineja napravila još jedno iznenađenje, igravši neriješeno sa Nigerijom 1:1.