Salzburg dao 4 gola u Minhenu, Blind debitovao za Bayern

Nogomet 13. jan 202322:13 0 komentara
FC Bayern München

Fudbaleri Bayerna i Salzburga igrali su neriješeno u veoma zanimljivom prijateljskom meču u Minhenu u kome su se istakli tinejdžeri u domaćem timu.

Utakmica igrana u Bayernovom kampusu pred 2.500 gledalaca završena je spektakularnim rezultatom – 4:4!

Za Bavarce je to jedina zimska prijateljska utakmica prije povratka Bundeslige. Jedva 24 sata nakon povratka iz trening kampa u Dohi i sedmicu dana prije nastavka takmičenja u 2023, Julian Nagelsmann izveo je snažan tim koji je predvodio kapiten Thomas Muller, a u drugom poluvremenu prvi put je zaigrao Holanđanin Daley Blind, pojačanje iz Ajaxa.

Domaćem sastavu trebalo je samo devet minuta da povede golom Leroya Sanea, ali je prvak Austrije izjednačio u 17. minutu pogotkom Sekua Koite, da bi na startu drugog poluvremena potpuno preokrenuo rezultat golovima Karima Konatea u 51. i Noe Okafora u 54. minutu.

U nastavku meča Bayern uspjeva da napravi novi veliki preokret i povede sa 4:3. Golovima su se istakli 17-godišnjaci Arijon Ibrahimović u 69. i Matthiys Tel u 88. minutu, a između njih mrežu gostiju pogodio je i Kigsley Koman u 71. minutu. Ipak, samo minut prije kraja meča Okafor je svojim drugim golom izjednačio i postavio konačan rezultat 4:4.

Oba trenera promijenila su veliki broj igrača. Daley Blind je u igru ušao u 63. minutu umjesto Upamecana.

Bayern u prvom meču u nastavku Bundeslige igra sljedećeg petka u gostima protiv RB Leipziga.

Snimak cijelog susreta možete pregledati OVDJE.