Sarajevo savladalo Radnik i ostvarilo prvu domaću pobjedu u sezoni

Nogomet 15. aug 202121:07 0 komentara
FK Sarajevo

Nogometaši Sarajeva pobijedili su Radnik sa 2:1 u meču 5. kola Premijer lige u BiH.

Sarajevu je ovo prva ovosezonska pobjeda na Koševu, a Radnik iz Bijeljine se nije predavao pa su tako imali nekoliko odličnih prilika koje nisu uspjeli pretvoriti u gol.

Bordo tim je poveo u 12. minuti pogotkom Dražena Bagarića.

Nedugo nakon toga uslijedila je prilika za goste, ali je Belmin Dizdarević spriječio da lopta zatrese mrežu Bordo tima.

U 38. minuti Bagarić je srušen u kaznenom prostoru, a strijelac za drugi gol Sarajeva je bio Darko Bodul iz jedanaesterca.

Drugo poluvrijeme je donijelo dosta prilika za oba kluba, ali gosti su u 65. minuti šutirali za 2:1. Nikola Popara iz Radnika je šutirao sa 20 metara u gol Bordo kluba.

U finišu meča navijači su ponovo izrazili svoje nezadovoljstvo nakon što su skandiranjem “uprava napolje” poručili šta misle o rukovodstvu FK Sarajeva.