Sarajevo uz mnogo muke eliminisalo Slobodu iz Kupa BiH, Iliev heroj Bordo tima

Nogomet 11. feb 202415:06 0 komentara
N1 / F.Z.

1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine donijela nam je nekoliko zanimljivih okršaja, a jedan od najuzbudljivijih bio je onaj u Tuzli gdje su snage odmjerili stari znanci Sloboda i Sarajevo. Bordo tim je u meč ušao kao veliki favorit, ali je tim sa Tušnja pružio veliki otpor ekipi Simona Rožmana. Na kraju je meč nakon regularnih 90 minuta završen bez pobjednika 1:1, pa se tako pristupilo jedanaestercima. Tamo se bolje snašao Bordo tim i izborio narednu rundu takmičenja.

N1 / F.Z.

Nismo mnogo čekali na prvu šansu na utakmici, a imala je ekipa Slobode. Igrala se treća minuta susreta kada je Said Husejinović nakon prodora pored Kyeremeha centrirao, iskusni Dilaver šutirao, ali je Iliev odbranio njegov udarac.

Tri minute kasnije Husejinović je još jednom prošao pored Kyeremeha, njegov centaršut loše očistila odbrana Sarajeva, ali je ovoga puta Delić loše šutirao.

Sloboda se veoma dobro držala protiv favorizirane ekipe Sarajeva, nisu im dozvoljavali mnogo prilika za kreiranje napada. Imao je Bordo tim posjed, ali bez konkretnijih akcija.

Jednu od rijetkih prilika imao je Penaranda nakon ubačaja Hasića, ali mu je Oliveira zasmetao pa je leđima lopto poslao pored gola Muminovića.

Sarajevo je kvalitet demonstriralo u 31. minuti susreta. Aničić je odigrao kratak pas za Kyeremeha, ovaj dugom loptom pronašao Hasića koji se sjajnim prijemom oslobodio čuvara i matirao nemoćnog golmana Slobode.

Pet minuta kasnije Penaranda je povukao sjajan napad Bordo tima, sjurio se ka kaznenom prostoru, šutirao, ali je nakon bloka Vulića lopta završila iznad prečke gola Azira Muminovića.

Penaranda je pokušao i u 40. minuti i to škaricama. Promašio je loptu i zaradio manju povredu tokom udarca, lopta nakon toga došla do Julardžije koji je šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Sloboda je mogla do poravnanja u posljednjim trenucima prvog dijela. Nekadašnji fudbaler Bordo tima Kenan Dervišagić je šutirao silovito sa nekih 20 metara nakon greške Penarande, ali je lopta otišla visoko preko gola Deana Ilieva.

N1 / F.Z.

Nije se tim Zlatana Nalića predavao, pa su na startu drugog dijela stigli do poravnanja. Dervišagić je uputio sjajan centaršut, a Delić pogodio pored ne baš najbolje postavljenog Tarika Kapetanovića za delirijum na tribinama stadiona Tušanj.

Tri minute kasnije mogla je Sloboda i do preokreta. Nije Iliev najbolje reagovao nakon jednog kornera fudbalera Slobode, ali nije niko od Tuzlaka stigao do lopte pa je golman Sarajeva prošao nekažnjen.

U 58. minuti brza kontra Sarajeva. Oliveira je pobjegao odbrani Sarajeva, ali je Muminović intervenisao.

Rezervista Ziljkić je pokušao u 72. minuti nakon ubačaja Kyeremeha, ali je to bez većih poteškoća odbranio Muminović.

Tri minute kasnije na drugoj strani Delić je šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali je ovoga puta Iliev dobro intervenisao.

Sarajevo je najbolju priliku u drugom dijelu imalo u 76. minuti. Hasić je lijepo prošao po desnoj strani, uposlio Čatakovića koji je šutirao neometan, ali je njegov udarac odbranio golman Slobode.

U 80. minuti pokušao je i Adalberto Penaranda. Uposlio ga je Ziljkić sjajno, ovaj iz prve pokušao, ali je lopta otišla daleko od gola Slobode.

Hamza Čataković novu priliku imao je u 88. minuti susreta. Šutirao je silovito sa ruba kaznenog prostora, ali je i ovo odbranio sjajni Azir Muminović.

Nije uspjelo Sarajevo slomiti otpor Slobode do kraja regularnog dijela, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Penali:

Almedin Ziljkić je prvi stavio loptu na bijelu tačnu. Nekadašnji igrač Slobode je bio veoma siguran. Za Slobodu je prvi penal izveo Adis Hadžanović, ali je njegov udarac odbranio Dean Iliev.

Hamza Čataković je bio drugi izvođač za Bordo tim, a Muminović ni ovoga puta nije našao rješenje za igrače Bordo tima. Naredni izvođač za Slobodu bio je Dino Kalesić. Iliev je pogodio stranu, ali je Kalesićev udarac bio izuzetno snažan, ali i precizan.

Adalberto Penaranda je otvorio treću seriju, ali se obrukao. Želio je pogoditi atraktivno, međutim njegov udarac otišao je visoko preko gola. S druge strane penal za Slobodu izveo je Luka Merdović, ali je Iliev odbranio njegov udarac.

Edin Julardžija bio je četvrti izvođač za Bordo tim, a bio je veoma siguran. Za Slobodu je četvrti penal izveo Kenan Delić. Iliev je pročitao i njegvo pokušaj, ali je lopta bila isuviše precizna i završila u golu Sarajeva.

Meč loptu za Sarajevo imao je iskusni Marin Aničić. Defanzivac Sarajeva priliku nije propustio i Sarajevo je odveo u četvrtfinale.

Žrijeb parova četvrtfinala najmasovnijeg bh. nogometnog takmičenja bit će održan naredne sedmice.