Senzacija na Azijskom kupu: Jordan izbacio Južnu Koreju i plasirao se u finale!

Nogomet 06. feb 202418:20 0 komentara

Historijski uspjeh Jordana! Fudbaleri ove države prvi su finalisti Kupa Azije pošto su u polufinalu priredili iznenađenje i savladali favorita Južnu Koreju.

Utakmica u gradu Al Rayyanu u Kataru završena je rezultatom 2:0. Golove su postigli Yazan Al Naimat u 53. i Mousa Al-Tamari u 66. minutu.

Niko na početku turnira nije mogao ni da pretpostavi ovakav uspjeh 87. selekcije na rang listi FIFA.

Jordan će se prvi put u historiji boriti za titulu prvaka kontinenta pošto je poslije velike borbe potpuno zasluženo pobijedio selekciju, koju je sa klupe prevodio proslavljeni Nijemac Jurgen Klinsmann.

Jordanci su oba gola postigli poslije grešaka u veznom redu Korejaca. Posebno je njihov drugi pogodak bio prava mala majstorija Al-Tamarija, po ocjenama stručnjaka jednog od najboljih igrača turnira.

Fudbaleri Južna Koreja imali su mnogo sreće u dosadašnjem toku takmičenja, ali ih je ovog puta izdala. U prvom poluvremenu kod rezultata 0:0, Jae-Sung Lee šutirao je glavom, ali je lopta pogodila stativu.

Jordan će se u finalu boriti protiv pobjednika drugog polufinalnog duela, rivali su domaćin Katar i Iran. Taj meč na programu je u srijedu od 16 časova.