Seria A: Inter zaustavljen u Genovi, preokret Lazia

Nogomet 29. dec 202322:57 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Odigrana su još dva susreta 18. kola Serije A. Genoa i Inter odigrali su neriješeno 1:1, dok je Lazio na Olimpiku savladao Frosinone 3:1.

Mnogo se osjetio nedostatak Lautara Martineza u redovima Intera. Čovjek koji je zamijenio povrijeđenog Argentinca, Marko Arnautović uradio je ono što mu je u opisu posla. Postigao je vodeći gol za neroazzure u 42. minutu.

Međutim, Inter ni do poluvremena nije uspio da sačuva vodstvo. Najbolji strijelac Grifona Gudmundsson ovog puta bio je asistent u sedmom minutu nadoknade Dragusinu, koji je donio poravnanje. U drugom dijelu, Inter je imao skoro duplo veći posjed (63:37%), ali je konkretnija bila Genoa, koja je imala nešto bolje šanse, pa je na kraju rezultat bio možda i najpravedniji – 1:1.

Lazio je uspio da prekine mini seriju od dvije utakmice bez pobjede. Slavio je na Olimpiku protiv Frosinonea 3:1. Poveli su gosti u 57. minutu, pošto je Soule iskoristio jedanaesterac. Lazio je u samo dva minuta preokrenuo. Kod oba gola neposredni akteri bili su Castellanos i Isaksen. Prvo je u 70. minutu Isaksen asistirao Castellanosu, da bi se uloge obrnule dva minuta kasnije. Konačnih 3:1 u 84. minutu postavio je Patric.