Serie A: Novi kiksevi Napolija i Juventusa, “Staroj dami” nedovoljan gol Vlahovića

Nogomet 17. feb 202420:34 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Aktuelni prvak Italije, Napoli nastavio je loš niz rezultata u Seriji A, a ovog puta je na stadionu "Diego Armando Maradona" bod "otkinula" Genoa.

Nakon prvog poluvremena u kom su mreže ostale netaknute, gosti iz Genove su prvi došli do pogotka. Frendrup se sjurio na odbijenu loptu iz šesnaesterca i snažnim udarcem matirao Mereta.

Mogla je Genoa do sva tri boda u ovom meču, da nije bilo pogotka Ngonge koji je pogodio na dodavanje Di Lorenza.

Napoli je ostao na devetoj poziciji Serije A sa 36 bodova, dok je Genoa 12. sa 30 osvojenih bodova.

Juve posrnuo u borbi za titulu

Meč na stadionu „Markantonio Bentegodi“ između Verone i Juventusa poslije mnogo uzbuđenja završen je rezultatom 2:2 (1:1).

Bio je to duel dva tima u lošoj formi, torinska Stara Dama je na prethodna tri meča osvojila samo bod (Empoli 1:1, Inter 0:1, Udinese 0:1), a Verona samo dva na posljednje četiri utakmice (Roma 1:2, Frosinone 1:1, Napoli 1:2, Monza 0:0).

Dva puta su fudbaleri u plavo-žutim dresovima imali prednost. Povela je Verona preko Folorunsha, a izjednačio je Vlahović iz jedanaesterca. Početkom drugog poluvremena, tačnije u 52. minuti Verona je ponovo povela preko Noslina, a konačan rezultat postavio je Rabiot tri minuta kasnije.

Juventus je i dalje drugi u italiji sa 54 boda, do je Verona 17. sa 20 osvojenih bodova.