Šestica: Bikovi pokazali svu moć protiv Kolna (VIDEO)

Nogomet 28. okt 202320:40 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Fudbaleri RB Leipziga savladali su pred svojim navijačima Koln rezultatom 6:0 (4:0) u meču devetog kola Bundeslige.

Nije dugo trebalo izabranicima Marka Rosea da pokažu ko je kvalitetniji rival u meču sa Kolnom. Od početka je Leipzig nametnuo svoj ritam i bio opasan. Prvi gol je pao pošto je sa bijele tačke u 15. minutu precizan bio Werner.

Prednost je udvostručio njegov kolega iz napada Lois Openda u 40.

Bikovi nisu tu stali i do pauze su postigli još dva pogotka. Prvo je Raum u 43. minutu iskoristio centaršut Henrichsa i uz saradnju stative i nesretno pozicioniranog golmana Kolna ipak zatresao mrežu.

Openda je u nadoknadi opet dao gol, posle dodavanja Xavija Simonsa.

U drugom poluvremenu su se u strijelce upisali rezervisti. Slovenac Benjamin Šeško je pogodak postigao u 88. minutu.

Konačan rezultat postavio je Baumgartner u 90+1.