Sevilla ostvarila veliki trijumf na Mestalli

Nogomet 16. apr 202323:00 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

U meču na Mestalli koji je zatvorio nedjeljni program u La Ligi Sevilla je savladala Valenciju sa 0:2.

Domaći su bolje otvorili meč i u prvih 11 minuta imali dvije šanse za vodstvo, no ni Almeida ni Musah nisu bili precizni. Sevilla se nakon toga oslobodila pritiska, a najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Ocampos koji je ušao u kazneni prostor i neometan šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

Nekoliko minuta kasnije prilika na drugoj strani. Gaya se ubacio po lijevom boku i pucao sa ruba kaznenog prostora, ali ni on nije bio precizan. U 21. minuti Jordan je zaprijetio domaćinu iz velike udaljenosti, ali bez uspjeha.

Drugo poluvrijeme je donijelo mnogo više zanimljivosti. U 49. minuti je zaprijetio Suso udarcem sa distance, a lopta odlazi kraj desne stative. Šest minuta kasnije gosti stižu u vodstvo. Odbijala se lopta u šesnaestercu domaće ekipe i stigla do Badea koji trese mrežu za vodstvo Seville.

Odličnu igru u drugom poluvremenu gosti su krunisali još jednim pogotkom u 75. minuti. Primio je lijepo dodavanje, prošao kroz odbranu i preciznim šutem zatresao mrežu. Do kraja je Valencija dobila i crveni karton, a zaradio ga je Moriba.