Sheriff šokirao Partizan, Saničanin skrivio penal, Miličević i Pirić idu dalje

Nogomet 23. feb 202321:10 0 komentara
REUTERS/Stringer

Fudbaleri Partizana nisu uspjeli da se kvalifikuju u osmini finala UEFA Lige Konferencije nakon poraza u Beogradu od Sheriffa sa 3:1. U prvoj utakmici u Kišinjevu pobijedili su Beograđani sa 1:0.

Saničanin i ekipa  nisu opravdali ulogu favorita u Beogradu, iako su u prvoj utakmici u Moldaviji ostvarili veliku pobjedu sa igračem manje golom Ricarda u 45. minutu.

Dobro su crno-bijeli počeli revanš meč, napravili nekoliko dobrih akcije pre nego što je u 14. minutu Holanđanin Queensy Menig iskoristio odlično dodavanje Ricarda i doveo Partizan u vodstvo.

U tom trenutku sve je bilo idealno, predstavnik Srbije bio je na dobrom putu da obezbijedi plasman u osminu finala.

Međutim, uslijedilo je nesmotreno igranje rukom Siniše Saničanina i penal za Sheriff, koji je u 21. minutu realizovao Cedric Badolo.

Nisu gosti bili bolji rival, ali su u samom finišu prvog poluvremena iskoristili novu grešku u odbrani Partizana, Mohamed Diop je na efektan način savladao golmana Popovića i donio preokret – 1:2.

Na samom startu drugog poluvremena novi šok i novi golDiopa za velikih 3:1 za Sheriff.

Taj pogodak kao da je potpuno presjekao igrače Partizana. Pokušao je Gordan Petrić promenama da prodrma ekipu, ali osim nekoliko poluprilika nije bilo situacija za izjednačenje. Veliko, veliko razočaranje na stadionu Partizana. Srbija neće imati predstavnika u nastavku takmičenja na evropskoj sceni.

U ostalim mečevima AEK Larnaca, bh. reprezentativaca Hrvoja Miličevića i Kenana Pirića odigrala je bez golova na gostovanju Dnipru u slovačkim Košicama. Ali zbog minimlane pobjede u prvom meču, kiparskim tim ide dalje.

Dalje ide i Lazio, koji je odigrao u gostima kod Cluja također 0:0, ali zbog minimalca iz prvog susreta Rimljani idu dalje.