Široki Brijeg savladao Velež u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH: Eurogol Marka Capana

Nogomet 06. mar 202414:51 0 komentara
NK Široki Brijeg / Antonio Slišković

Danas je u Čitluku odigran i posljednji susret četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine, a snage su odmjerili Široki Brijeg i Velež. Na kraju je Široki Brijeg slavio sa 2:1, a meč je obilježio Eurogol Marka Capana.

Trebao je ovaj meč biti odigran prije sedam dana, ali je pomjeren zbog utakmice koju je Široki dva dana ranije odigrao protiv Željezničara.

Na prvu priliku čekali smo do druge minute kada je Suljić okrao loptu Matiću, šutirao sa 16 metara, ali je njegov udarac odbranio Josip Bender.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji tok susreta, a u 14. minuti zaprijetio je i Milinarić koji je šutirao silovito sa 25 metara, ali je lopta otišla iznad prečke Tomislava Duke.

Četiri minute kasnije Demir Peco je zatresao mrežu Širokobriježana, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Široki Brijeg je do prednosti stigao praktično iz prve prilike na susretu. Nakon duge lopte Pranjića, Lukić je primio loptu i matirao nemoćnog Duku.

Imali su mnogo primjedbi na ovaj gol iz tabora Rođenih jer se stiče dojam da je Pranjić faulirao Suljića prije nego je uposlio Lukića, a da je napadač Širokog bio u nedozvoljenoj poziciji, ali i da je rukom primio loptu. Ipak, glavni arbutar je primjedbe odbio i pokazao na centar.

Deset minuta kasnije Peco je uposlio Halilovića, ali je ovaj zakasnio i dobra prilika za njegov tim otišla je u nepovrat.

Do kraja prvog dijela prijetio je i Edo Vehabović iz velike udaljenosti, ali nije bilo opasnosti za tim sa Pecare.

Na startu drugog dijela Velež je preuzeo inicijativu, ali se na pravu priliku čekalo sve do 65. minute kada je sudija Dražem Marić dosudio penal za Rođene.

Kapiten Širokog Marjan Ćavar je nepropisno zaustavio Vitu Čaića, a arbitar bez mnogo razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo iskusni Ante Hrkać i sigurnim udarcem pogodio mrežu tima sa Pecare. Nije se radovao defanzivac Rođenih jer je pogodio protiv bivšeg tima, ali su to učinili njegovi saigrači.

Široki je do nove prednosti stigao u 74. minuti. Kuprešak je odložio loptu za Marka Capana, a ovaj sa nekih 25 metara šutirao i pogodio rašlje gola Tomislava Duke.

Imao je u sudijskoj nadoknadu priliku Dino Halilović. Prošla je lopta kroz kazneni prostor, stigla do veznjaka Rođenih, ali je ovaj šutirao i pogodio defanzivca Širokog.

Nije se mijenjao rezultat do kraja meča pa je tim Dine Skendera slavio u prvom meču. Revanš ovih timova igra se za sedam dana na stadionu Rođeni..