Sjajan meč Nice i Monaca, četiri gola i podjela bodova na kraju

Nogomet 19. sep 202115:05 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri Nice i Monaca remizirali su u 6. kolu francuske Ligue 1 rezultatom 2-2.

Gosti su vodili na poluvremenu, a strijelac vodećeg pogotka bio je Aleksandr Golovin koji je pogodio na asistenciju Martinsa.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Nice, a do poravnanja su stigli u 52. minuti susreta. Amine Gouiri je sjajno centrirao sa lijeve strane, akciju odličnio pratio Alžirac Andy Delort koji glavom pogađa za poravnanje. Golman Alexander Nubel bio je bespomoćan u ovoj situaciji.

Domaći tim je do preokreta stigao do prednosti u 74. minuti susreta, a strijelac je bio Boudaoui.

Međutim, nije dugo trajalo slavlje domaćih navijača jer je sudac Letexier već u narednom napadu dosudio penal za Monaco, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Wissam Ben Yedder.

Pet minuta kasnije novi penal, ovoga puta za Monaco. Odgovornost je preuzeo Gouiri, ali je 21-godišnji fudbaler Nice šutirao pored gola.

Nica se nakon ovog remija nalazi na 4. poziciji tabele francuske Ligue 1 sa 10 osvojenih bodova, dok je Monaco tek 13. sa svega 5 osvojenih bodova.

Ligue 1 – 6. kolo:

Nice 2-2 Monaco (Delort, Bouadoui / Golovin, Ben Yedder)

Nice: Benitez, Bard, Dante, Todibo, Lotomba, Stengs, Boudaoui, Lemina, Rosario, Dolberg (Delort), Gouiri.

Monaco: Nubel, Disasi, Maripan, Badiashile, Sidibe, Fofana, Tchouameni, Henrique, Golovin, Martins, Ben Yedder.