Sjajan meč u Mostaru: Šest golova u remiju Veleža i Igmana

Nogomet 12. maj 202319:53 0 komentara
Facebook/Velež Mostar

Velež je u 31. kolu Premijer lige BiH dočekao Igman, a fantastičan meč je završen rezultatom 3:3.

Bolje su meč otvorili gosti koji postižu gol za vodstvo u 9. minuti. Nakon jednog prekida Denković je pogodio mrežu za vodstvo Igmana. Nakon pogotka nastavili su gosti sa ofanzivom. Prijetili su Ramić i Hrelja, ali Hadžikić je bio siguran.

U 30. minuti Velež stiže do poravnanja. Anđušić je centrirao sa lijeve strane, odbrana Igmana nije dobro reagovala, a Haskić to iskorištava i pogađa mrežu Ćemana. Nešto kasnije Rođeni stižu do potpunog preokreta, a strijelac gola nakon centaršuta Ćukovića bio je Lea'i.

Lea'i postigao prvi pogodak u Premijer ligi i ušao u historiju

Do kraja prvog poluvremena još dvije šanse, po jedna na obje strane. Prvo je Hrelja pogodio prečku, a u narednom napadu Lea'i sjajno asistira za Dejanovića koji postiže gol za 3:1.

Drugo poluvrijeme počinje na isti način kao i prvi dio. Igman je preko Durakovića smanjio vodstvo domaće ekipe.

Sjajnu priliku imao je Wallace u 60. minuti. Anđušić je prevario defanzivca Igmana i ušao u kazneni prostor te nesebično dodao do Brazilca koji loše reaguje i lopta odlazi pored gola.

Nevjerovatnu priliku je propustio Dejanović nekoliko minuta kasnije. Fantastičan solo prodor u gol nije uspio pretvoriti defanzivac Veleža, Ćeman je krajnjim naporom zaustavio njegov udarac. Velež je za promašaje kažnjen u 66. minuti. Nakon jednog prekida, Bešagić je sa 20-ak metara preciznim udarcem zatresao mrežu Rođenih i poravnao rezultat.

U 83. minuti Velež je mogao do novog vodstva. Halilović je topovskim udarcem pokušao ugroziti Ćemana, a lopta odlazi malo preko gola gostiju. Posljednju šansu na susretu imao je Ćuković koji je iz izgledne situacije šutirao, a Drljević u posljednjem trenutku blokirao udarac.