Sjajan torinski derbi pripao Juventusu uz čak 6 golova

Nogomet 28. feb 202323:01 0 komentara
MARCO BERTORELLO / AFP

Derbi Torina u 24. kolu italijanske Serije A pripao je Juventusu protiv Torina 4:2 na Allianz stadionu.

Yann Karamoh doveo je goste poslije svega dvije minute igre na dodavanje Alessandra Buongiorna.

Odgovor “Stare dame” stigao je 14 minuta kasnije. Juan Cuadrado strijelac, Filip Kostić asistent.

Sanabria je pogodio drugi put mrežu Szczesnyog u 43. minutu, a Danilo je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena na asistenciju Di Marije vratio stvari na početak.

Tri boda ekipi Massimiliana Allegrija donio je Bremer. Prvo je pogodio u 71. minuti, a onda asistirao Rabiotu za konačnih 4:2.

Juventus je sada sedmi sa 35 bodova, iako im je oduzeto 15 bodova, imaju priliku boriti se za Evropu, jer Atalanta na 6. mjestu koje vodi u kvalifikacije Konferencijske lige ima šest bodova više od Juventusa.

Torino je poziciji broj 9 sa 31 osvojenim bodom.