Sjajni Griezmann za nastavak serije Atletico Madrida

Nogomet 16. apr 202320:52 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

Antoine Griezmann je sa dva gola najzaslužniji za šesti vezani trijumf Atletica iz Madrida u šampionatu Španije. Jorgandžije su savladale Almeriju 2:1 i nastavili trku za Realom za mjesto broj dva.

Atletico je sjajno počeo meč. Već u petom minutu poveli su poslije kornera. Correa je glavom prebacio loptu do Griezmanna, koji je lako sproveo u mrežu.

Djelovalo je da domaći tim sve kontroliše, ali su onda je Almerija ni iz čega stigla do izjednačenja. Gimenez je skrenuo jedan šut, koji je završio u mreži Oblaka.

Ipak Madriđani su otišli na odmor sa golom viška. Carrasco je proigrao Griezmanna, koji je pogodio gol Almerije. Prvo je pokazano da je ofsajd, ali je VAR pokazao da nedozvoljene pozicije nije bilo i slavlje Atletica moglo je da počne.

U nastavku Atletico nije mnogo napadao. Najbolju šansu propustio je Carrasco, koji je u 60. minutu pogodio stativu.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad