Sjajni Kolo Muani odveo Frankfurt u polufinale Kupa (VIDEO)

Nogomet 04. apr 202320:05 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Eintracht je prvi polufinalista Kupa Njemačke, pošto je u Frankfurtu savladao Union Berlin 2:0.

Sa jedne strane najprijatnije iznenađenje sezone u njemačkom fudbalu, a sa druge momak koji se kandiduje i za titulu igrača sezone. Presudan je ovog puta bio individualni kvalitet, pošto je Kolo Muani sa dva gola odveo Eintracht među četiri najbolje ekipe.

Oba gola postigao je francuski reprezentativac u prvom poluvremenu.

Prvo je u 11. minuti lijepo zatresao mrežu gostiju. Gol pogledajte OVDJE.

Drugi pogodak postigao je u 13. minuti, a oba puta je asistent bio Mario Goetze. Gol pogledajte OVDJE.

U 20. minutu Eintracht je postigao još jedan gol, ali on je poništen zbog ofsajda Borea poslije intervencije VAR. Do kraja utakmice Eintracht je čuvao vodstvo, a ni Union nije naročito prijetio tako da je ekipa iz Frankfurta zasluženo otišla u polufinale.