Skromna partija Zmajeva: Blijeda pobjeda BiH protiv Lihtenštajna (VIDEO)

Nogomet 08. sep 202322:42 3 komentara
NFS BiH

Fudbalska reprezentacije Bosne i Hercegovine savladala je Lihtenštajn 2:1 u meču 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

NFS BiH

Fudbaleri Bosne i Hercegovine odlično su otvorili utakmicu i nakon samo 3. minute imali du prednost na Bilinom polju.

Miralm Pjanić poslao je dugu loptu na peterac gostiju, poslije intervencije odbrane Nemanja Bilbija nesebično vraća do Edina Džeke koji je igrao svoju 130. utakmicu za BiH, a kapiten Zmajeva pogađa 65. put u najdražem dresu.

Petnaest minuta kasnije ponovo odlična veza Bilbije i Džeke, ovaj put poslije udarca napadača Fenerbahce, loptu u vlastitku mrežu skrenuo je Simon Luchinger za 2:0.

Tri minute kasnije hladan tuš za izabranike Mehe Kodre. Sandro Wolfinger postigao je spektakularan gol za 2:1. Zanimljivo da je to ujedno bio i prvi gol Lihtenštajna od juna 2022. godine, kada su pogodili mrežu Andore.

NFS BiH

Mirniji period igre u drugom poluvremenu, a reprezentativci Bosne i Hercegovine nisu otvorili nastavak meča, ekspresno kao početak susreta.

Dvadeset i pet minuta drugog dijela nisu uspjeli povezati svoje redove i doći do pogotka. Mnogo nervoze mogli smo vidjeti u selekciji Bosne i Hercegovine protiv realno autsajdera u ovom meču.

UŽIVO BiH – Lihtenštajn: Tri izmjene Kodre u drugom dijelu, muče se Zmajevi da riješe meč

Nisu uspjeli bh. reprezentativci doći do trećeg gola, iako su prijetili u nekoliko navrata.

Statistički paramteri pokazuju da je BiH imala samo četiri, odnosno samo jedan šut više u okvir gola od gostiju.

Naredni meč Bosnu i Hercegovinu očekuje u Rejkjaviku protiv Islanda u ponedjeljak 11. septembra.