Bez Džeke ne ide: Prvak Italije bolji od finaliste Lige prvaka

Nogomet 21. maj 202320:16 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija savladali su pred svojim navijačima tim Intera u derbi utakmici 36. kola elitne italijanske Serije A.

Meč na stadionu „Diego Armando Maradona“ u Napulju završen je rezultatom 3:1.

Napoli je već osvojio titulu, dok se Inter bori za Top 4 i Ligu prvaka, ali domaći fudbaleri bili su silno motivisani protiv finaliste Lige šampiona i na kraju osvojili sva tri boda.

Jedan od ključnih trenutaka bio je drugi žuti odnosno crveni karton Roberta Gagliardinija u 41. minutu, pa je Inter do kraja meča imao igrača manje.

Poveo je tim Luciana Spallettija golom Kamerunca Anguisse u 67. minutu. Neroazzurri (ovog puta igrali su u žutim dresovima) uspjeli su da izjednače rezultat u 82. preko Romela Lukakua, ali je Giovanni Di Lerenzo sjajnim udarcem samo tri minuta kasnije vratio prednost Napolija.

Konačan rezultat postavio je Gianluca Geatano u sudijskoj nadoknadi vremena – 3:1.

Inter je ostao na trećem mjestu, ali ga do samog kraja čeka borba za Top 4.