Sloga ubjedljivo savladala Željezničar, plavi u dubokoj krizi

Nogomet 20. sep 202317:20 1 komentar
FK ŽELJEZNIČAR

FUdbaleri Sloge savladali su Željezničar rezultatom 3:0 u zaostaloj utakmici 2. kola Premijer lige BiH.

Sloga je u ovom meču pokazala da se ipak radi o ekipi koja ima glavu i rep, iako možda u sebi nema najtalentovanije igrače u državi. Bez obzira na to Sloga je sasvim zasluženo kolektivnom igrom uspjela nadvladati doknekle favorizovanog rivala.

Od samog starta domaćin iz Doboja krenuo je napadački i otvoreno a poslije 15 minuta imali su dvije šanse za postizanje gola. Kod prve je dobro intervenisao Muftić na šut Vidića, a kod šuta Vidića gol Muftića je spasila stativa.

Ipak, i Vidić i Jović su do kraja utakmice uspjeli doći do gola.

Jović je u 43. minuti iskoristio loše ispucavanje Muftića, predriblao nekoliko fudbalera Željezničara i sa desetak metara matirao Muftića.

Ni irimljeni pogodak “plave” sa Grbavice nije uspio razbuditi, pa kad je Sloga nastavila napadati, bilo je jasno da bi Sloga mogla do sva tri boda. U drugom poluvremenu za nemoć fudbalera iz Sarajeva stigla je kazna, i to u 67. minuti kada je nakon kornera sa lijeve strane najviši u skoku bio Vidić koji je poslao loptu u mrežu.

Treći gol Dobojlija došao je iz jedanaesterca, a Vidić je ponovo bio siguran za konačnih 3:0.

Sloga je sada osma na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 9 bodova, dok je Željezničar na poziciji broj 6 sa također 9 bodova.