Slovenci srušili Portugal i Ronalda u Ljubljani: Poslali opomenu protivnicima pred EURO

Nogomet 26. mar 202422:46 0 komentara
REUTERS/Borut Zivulovic

Fudbaleri Slovenije napravili su veliko iznenađenje i pobijedili favorizovani Portugal u Ljubljani sa 2:0.

REUTERS/Kacper Pempel

Poslije prvog poluvremena nije bilo golova, a najbolji bh. sudija Irfan Peljto, imao je pune ruke posla. Bilo je negodovanja i najveće zvijezde na terenu, kada je Ronaldo se bunio kod Peljte smatrajući da nije dosudio čist faul.

Ipak, sve je riješeno za osam minuta u finišu meča.

Prvo je Šeško asistirao Gnezdi Čerinu u 72. minuti za 1:0 i ekstazu navijača Slovenije na areni Stožice.

Da bi osam minuta kasnije Elšnik na dodavanje Stojanovića pogodio za veliku pobjedu Slovenije.

VEZANE VIJESTI:

Uz Peljtu su  ovom meču sudijsku četvorku činili Senad Ibrišimbegović, Davor Beljo i Miloš Gigović.