Southampton nakon sjajnog preokreta srušio Chelsea, remi Leedsa i Evertona

Nogomet 30. aug 202222:56 0 komentara
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Southamptona upisali su i drugu pobjedu u novoj sezoni Premier lige. Sveci su nakon preokreta savladali favorizirani Chelsea sa 2:1. U drugom susretu Leeds i Everton remizirali su 1:1.

Chelsea je bio veliki favotiz na ovom susretu i do prednosti je stigao u 23. minuti. Strijelac je bio novajlija Raheem Sterling. Bio je ovo treći gol od dolaska ofanzivca na Stamford Bridge iz Manchester Cityja.

Ipak, Southampton je do velikog iznenađenja stigao do kraja prvog poluvremena. Najprije je Lavia pogodio u 28. minuti za 1:!, da bi Adam Armstrong u prvoj minuti sudijske nadoknade postigao gol za preokret i, na kraju će se ispostaviti, veliku pobjedu Southamptona.

Southampton nakon ovog kola zauzima 7. poziciju sa 7. bodova, isto koliko ima i Chelsea koji se nalazi poziciju ispod.

Everton i dalje ne zna za pobjedu

Karamele su još večeras protiv Leedsa ispustile prednost, a do vodstva ih je doveo Aaron Gordon u 17. minuti nakon asistencije Iwobija.

REUTERS/Craig Brough

Nakon toga Leeds je zaigrao mnogo bolje, napravio mnogo prilika, a do poravnanja stigli su u 55. minuti susreta. Luis Sinisterra je pogodio nakon dodavanja Aaronsona.

Do kraja meča tim Jesseja Marcha je pokušao u nekoliko navrata, a najbolju priliku propustio je Patrick Bamford. Ipak, timovi su podijelili bodove.

Leeds je nakon ovog remija na 5. poziciji sa 8 osvojenih bodova, dok je Everton tek 15. sa samo 3 boda.