Španija na Hrvatsku u finalu Lige Nacija

Nogomet 15. jun 202322:37 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Fudbalski klasik se igrao večeras. Španija i Italija u Nizozemskoj igrali su polufinale Lige Nacija a na jraju su bolji bili fudbaleri Španije rezultatom 2:1.

Odmah na početku meča, Crvena furija došla je do prednosti. Yerry Pino doveo je Španiju u vodstvo u 3. minuti nakon izgubljene lopte Bonuccija.

Gol PIna pogledajte OVDJE.

Izjednačenje je došlo već u 10. minuti, kada je Le Marschand nakon udarca Zaniola igrao rukom, nakon čega je sudija Slavko Vinčić dosudio jedanaesterac za Italiju. Siguran izvođač bio je Ciro Immobile, a njegov pogodak pogledajte OVDJE.

Frattesi je postigao gol za vodstvo Italije u 20. minuti, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Španija je većinom prvog poluvremena držala loptu u svom posjedu, ali generalno se igralo na sredini terena, te je nakon furioznog starta igra ušla u mirniji tok.

Osim prvih deset minuta, nismo gledali fantastičnu utakmicu te većih prilika do poluvremena više nije bilo.

REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, nakon udarca Merina sa tri metra i sjajne odbrane Donnarumme, lopta je došla do Morate, koji je sa peterca iz okreta poslao loptu pored gola Italije.

Španci su nastavili pritiskati Azzurre, i stvorili još jednu dobru šansu koju nije iskoristio Asensio.Isti igrač u 52. minuti sjajno je centrirao, Donnarumma loše reagovao, a Rodri nije uspio pogoditi faktički praznu mrežu.

Italijani su vrlo brzo stabilizirali i umrtvili igru, pa u nastavku nismo mogli vidjeti mnogo velikih šansi, sve do 65. minute kada je u šansi ponovo bio Frattesi, koji je šutirao isprve poslije centaršuta sa lijeve strane, ali je njegov šut sjajno odbranio Simon.

Do kraja je ipak Španija bila sretnija i spretnija, te su u samoj završnici meča došli do pobjedonosnog pogotka. Igrala se 88. minuta, kada je Alba uputio centaršut sa lijeve strane, loptu su defanzivci Italije odbili do Rodrija. Veznjak šutira sa vrha kaznenog prostora, lopta dolazi do Joselua koji pogađa za 2:1.

Gol Joselua pogledajte OVDJE.

Italijani su u nastavku krenuli na sve ili ništa, ali jednostavno nije više bilo vremena da se rezultat promijeni, pa je Španija, mora se reći, zasluženo došla do finalnog meča.