Srbija se ispromašivala i doživjela poraz od Mađarske, Orlovima upitan plasman na Euro

Nogomet 14. okt 202322:43 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

7. kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo donijelo nam je duel reprezentacija Mađarske i Srbije. Na kraju su Orlovi poraženi sa 2:1 iako su propustili mnogo prilika na ovom susretu.

Mnogi su predviđali veoma uzbudljiv susret na Puškaš areni u Budimpešti, a sigurno je da nisu pogriješili.

Srbija je krenula napadački od samog početka, propustila nekoliko izglednih prilika, ali su to Mađari kaznili u 20. minuti preko Varge.

Nije se tim Dragana Stojkovića Piksija predavao, pa je do zasluženog poravnanja stigao u 33. minuti kada je Strahinja Pavlović pogodio nakon asistencije Andrije Živkovića.

Ipak, nije dugo trajala radost gostujućih navijača. Tek što se krenulo s centra, Roman Sallai je primio sjajnu loptu, okrenuo se i sjajnim udarcem matirao Vanju Milinkovića Savića.

Mađari postigli eurogol za vodstvo protiv Srbije (VIDEO)

Nastavila je Srbija sa napadima i u drugom dijelu. A poništena su im i dva pogotka, oba Aleksandru Mitroviću zbog nedozvoljenih pozicija nakon asistencije iz VAR sobe.

Pogađali su i u dva navrata stativu. Prvo Mitrović, a potom i Strahinja Pavlović.

Pokušavali su Orlovi do kraja susreta, ali su Mađari upisali velika tri boda u borbi za plasman na Euro.

Srbija je nakon ovog poraza druga na tabeli sa 10 osvojenih bodova i dva boda u odnosu na trećeplasiranu Crnu Goru, ali i meč više.

Mađari su Lideri sa 13 bodova.

Italija rutinski protiv Malte

Azzuri su kao veliki favoriti dočekali u Bariju selekciju Malte, a na kraju su slavili sa 4:0.

Za tim Luciana Spallettija pogađali su Bonaventura, dva puta Berardi, te Frattesi.

REUTERS/Alessandro Garofalo

Siguran trijumf upisala je i selekcija Danske i to nad Norveškom, bilo je 3:1.

Dva gola za Dance postigao je Skov, dok je jedan dodao Wind. Za Kazahstan pogađao je Vorogovskiy.