Startovali i Turci: Minimalac Trabzona, bura u finišu meča

Nogomet 11. aug 202322:15 0 komentara
Trabzonspor

Turska liga, čije prijenose možete da pratite na kanalima Sport kluba, startovala je utakmicom u Trabzonu.

Trabzonspor ima velike ambicije i ove sezone. U zahtevnom turskom šampionatu svaki meč će biti od velikog značaja, baš kao što je to bio onaj startni, u kojem je ekipa iz Trabzona slavila protiv Antalijaspora – 1:0.

Ispostavilo se da je meč odlučen u ranoj fazi, još u osmom minutu, kad je posle dodavanja Omura precizan bio Surinamac Densvil.

Uglavnom bila je ekipa hrvatskog trenera Nenada Bjelice bolji rival, ali se i od gostiju mnogo više očekivalo. Tek u drugom poluvremenu Antalijaspor je bila konkretnija, a čak dva puta gosti su tražili jedanaesterac, oba puta u finišu meča u 89. i 90+3. minutu, ali nije bilo reakcije iz VAR sobe.

Bivši reprezentativac BiH Edin Višća igru je napustio na poluvremenu kada ga je zamijenio Makedonac Enis Bardhi.