Sterling se konačno probudio i osigurao visoku pobjedu Chelseaju

Nogomet 25. aug 202322:52 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Chelsea je u prvom meču 3. kola engleske Premier lige savladao Luton sa 3:0.

Nije to bila spektakularna partija Plavaca iz Londona. U prvom poluvremenu gotovo ništa zanimljivo nije viđeno na terenu, osim jednog pogotka u mrežu gostujuće ekipe. Raheem Sterling je bio raspoložen na večerašnjo jutakmici, a nakon što nije uspio u 7. minuti pogoditi mrežu Lutona, u 17. je podesio nišanske sprave.

Poslije asistencije Gusta, sjajnim solo prodorom ušao je u šesnaesterac i preciznim udarcem savladao golmana za 1:0.

Chelsea je bio bolji i u drugom dijelu. Dva puta je blizu prvog pogotka u dresu novog kluba bio Nicolas Jackson. Najbliži pogotku bio je u 51. minuti kada je pucao sa ruba kaznenog prostora, ali golman krajnjim naporom brani udarac.

Tri minute kasnije ponovo Jackson pokušava, ali Kaminski je bio na mjestu. Prvu ozbiljniju situaciju gosti su pred golom Chelseaja imali u 61. minuti. Giles je stigao do lopte nakon centaršuta i pucao, a golman Sanchez uz dosta problema uhvatio loptu.

Sterling je mogao povećati vodstvo Chelseaja u 67. minuti. Sjajno su kombinirali on i Jackson, a Englez iz dobre pozicije loše šutira. Ali u 70. minuti Sterling je bio priseban. Gusto je ubacio sa desne strane, a bivši fudbaler Manchester Cityja pogađa za 2:0.

Ni tu nije bio kraj golijadi. U 76. minuti Plavci postižu i treći pogodak. Ponovo je Sterling imao ključnu ulogu, ubacio je u kazneni prostor, a Jackson se sjajno snalazi i trese mrežu.

Chelsea u narednom kolu igra protiv Nottinghama dok će Luton dočekati West Ham.