Sudije u Srbiji 13 minuta gledale VAR snimak, najduža provjera u historiji?

Nogomet 07. aug 202322:44 0 komentara
Screenshot

Nevjerovatna situacija stiže nam iz susjedne Srbije.

Pričao je nedavno Dejan Filipović, prvi čovjek Sudijske komisije u Srbiji da VAR sistem nije svuda isti i da njima teško pada kad sudija ima loš dan, ali se malo ko nadao da će nedugo nakon toga uslijediti nešto kao detalj sa meča Radnika i Spartaka iz Subotice.

Ono što zovemo „za dlaku“, bio je ofsajd koji su morali da mjere arbitri na utakmici Radnika i Spartaka u Nišu i to nakon gola surduličkog tima.

Vukašin Bogdanović je uhvatio odbitak i pogodio mrežu protivnika u 58. minutu, a momci u plavom počeli su sa slavljem.

Vuk Mitošević se namjestio, pucao je sa preko 20 metara, golman Spartaka je odbio loptu pred Petra Kunića, koji se nije idealno snašao, ali mu je u pomoć pritrčao Bogdanović i zatresao je mrežu.

A onda je uslijedio trinaestominutni pakao i možda najduže gledanje VAR snimka, ne samo u domaćem fudbalu. Toliko dugo su sudije, na čelu sa Momčilom Markovićem, vijećale da li je bilo ofsajda ili nije.

Radilo se o trenutku nakon što je Mitošević ispalio loptu, da li je njegov saigrač bio u nedozvoljenoj poziciji, pa su Milan Stefanović i Dušan Pančić u VAR sobi to morali da provjeravaju.

Pošto nisu sami mogli da odluče, pozvali su Markovića, koji je pogledao snimak, diskusija se nastavila još šest, sedam minuta, a onda je konačno sve presječeno.

Na kraju je Marković pokazao ka centru, a Bogdanović je mogao da odahne i nastavi da slavi drugi pogodak svog tima, a svoj prvi. Radnik je na kraju tim rezultatom 2:0 i završio meč. Prvi pogodak za Surduličane dao je Mitošević u četvrtom minutu susreta.