Šumari obožavaju praznike: Poslije Newcastle pao i Manchester United

Nogomet 30. dec 202320:34 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Nottingham baš voli praznike. Na Boxing day Šumari su savladali Newcastle, dan pred Novu godinu pobijedili su i Manchester United.

U posljednjem meču odigranom u subotu u Premijer ligi, Nottingham Forest je, u sjajnoj utakmici, pobijedio Manchester United rezultatom 2:1.

Zanimljivo je bilo u prvih 45 minuta, ali bez velikih prilika na obje strane.

U 50. minutu počelo je ozbiljnije da se „kuha“. Tražili su domaći penal, sudija je samo odmahnuo rukom.

A onda su počele da se redaju i ozbiljnije šanse.

Diogo Dalot je sa ivice kaznenog prostora sjajno šutirao u 56. minutu, ali je bio neprecizan.

I za prvi pravi promašaj gostiju u 64. minutu je stigla kazna.

Nicolas Dominguez je golom završio odličnu akciju svog tima.

Uslijedio je veliki pritisak Uniteda krunisan pogotkom Marcusa Rashforda koji je stigao nakon greške domaćih. Prošao je Rashford kroz odbranu Šumara i precizno poslao loptu u mrežu na asistenciju Garnacha.

Action Images via Reuters/Lee Smith

Nije dugo trajalo zadovoljstvo gostujućih navijača – nepuna četiri minuta kasnije Elanga je iz kornera sjajno pronašao Gibbs-Whitea koji sa ivice šesnaesterca zakucava loptu u gol za 2:1 i trijumf Šumara.

Žaliće se Erik ten Hag da je Nottingham dao dva pogotka iz dva udarca u okvir gola, ali njegov tim je imao samo jedan udarac u okvir gola više.

United nakon devetog poraza u setoni ostaje na sedmom mjestu na tabeli sa 31 bodom. Nottingham je sada 15. sa 20 bodova.