Svilar odbranio Vučicu, Juventusu bod u Rimu

Nogomet 05. maj 202422:45 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Odličan meč odigrali su Roma i Juventus u derbiju 35. kola Serije A, pobjednika nije bilo - 1:1.

U Italiji se vodi velika borba za plasman u Ligu šampiona, a obzirom a to da će Serija A naredne sezone imati pet predstavnika u eliti. A sve zbog fantastične sezone italijanskih klubova na međunarodnoj sceni i osvojenog dodatnog mjesta na osnovu ovosezonskih rezultata.

U konkurenciji timova koji žele na petu poziciju je Roma, koja je osvojila važan bod na domaćem terenu protiv Juventusa. Ovaj remi je klub iz Torina sada doveo u odličnu poziciju, ostali su na trećem mjestu, sa prilično velikom razlikom u odnosu na šestoplasiranu Atalantu.

Počelo je odlično po Rimljane, Lukaku se našao na pravo mjestu u pravo vrijeme za vodstvo svog tima u 15. minutu.

Nije Juventus želeo potom da taktizira, krenula je ekipa Massimilijana Allegrija u napad, a do izjednačenja je došla poslije serije grešaka odbrane Rimljana, nakon dodavanja Chiese, Bremer je bio nepogrješiv u 31. minutu.

Malo ko je tada pomislio da će mreže u ostatku meča biti netaknute. A najzaslužniji za to bio je Mile Svilar, sada već bivši reprezentativni golman Srbije.

Imao je i dosta sreće u kad je u 47. minutu Chiesa topovski šutirao sa više od 20 metara, lopta je pogodila stativu i odbila se u polje. Odbranio je Svilar potom još nekoliko udaraca gostiju iz Torina, zaključno sa onim iz 84. minuta, kad je Kostić maestralno izveo korner, a Keane šutirao glavom, ali je golman Rome izbio loptu.

Dušan Vlahović je na ovom meču bio starter, svoje mjesto ustupio je Arkadijušu Miliku u 76. minutu. Filip Kostić je meč počeo sa klupe, u igru je ušao u 60. minutu umesto Weaha.