Tammy Abraham srušio Atalantu

Nogomet 05. mar 202220:16 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Golom Tammyja Abrahama u 32. minuti Roma je savladala Atalantu u derbi meču 28. kola šampionata Italije.

Odlično je meč otvorio tim iz Rima. Mancini je već u trećem minutu mogao „Vučicu“ da dovede u vodstvo, ali je golman Atalante sjajno zaustavio šut glavom. Gosti su u 16. minutu tražili penal poslije starta nad Miranchukom, međutim sudija je samo odmahnuo rukom.

Odlučujući trenutak desio se 16 minuta kasnije. Zaniolo je sjajno pronašao Abrahama, koji rutinski šalje loptu u mrežu za vodstvo Rome.

Najveća uzbuđenja u nastavku viđena su na startu drugog poluvremena. Prvo je Zaniolu poništen gol, a onda je na drugoj strani Freuler propustio sjajnu priliku. Ostalo je do kraja 1:0 za Romu.

Tim Josea Murinha se ovom pobjedom izjednačio na tabeli sa Atlantom. Sada dijele peto i šesto mjesto sa 47 bodova, 11 manje od vodećeg Intera.