Težak debakl Peteva u Danskoj, Džeko sa klupe gledao pobjedu Fenera

Nogomet 05. okt 202323:22 0 komentara
Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via REUTERS

Fudbaleri Ivayla Peteva doživjeli su težak poraz u Danskoj večeras, Nordsjaelland slavio je sa 7:1. Edin Džeko pobjedu Fenerbahcea odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Na stadionu Right to Dream izabranici Johannesa Thorupa večeras su sa sedam golova ispratili tim Ivayla Peteva nazad u Bugarsku. Za domaće pogađali su redom: Ingvartsen, Osman, Tverskov, Nygren dva puta, Son (autogol), te Rasmussen Theodor. Gol za Ludogorets postigao je Verdon sa bijele tačke u 9. minuti.

Ritzau Scanpix via REUTERS ATTENTION EDITORS – THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PART

Fenerbahce slavio je u Trnavi rezultatom 1:2, naš kapiten Edin Džeko susret je odgledao sa klupe za rezervne igrače. Fenerbahceu je dva pogotka donio King, dok je Ofori bio strijelac jedinog pogotka za domaće.

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su od belgijskog Genka u drugoj utakmici drugog kola grupne faze UEFA Lige konferencije. Utakmica na stadionu Dubočice u Leskovcu završena je rezultastom 0:2.  Strijelci su bili Heynen u desetom i Paintsil u 21. iz jedanesterca.

U istoj grupi Fiorentina i Ferencvaroš igrali su nerješeno 2:2, iako u gosti predvođeni Dejanom Stankovićem vodili sa 2:0.

REUTERS/Jennifer Lorenzini

Pogotke za Ferencvaros postigli su Varga i Cisse, a u nastavku gosti su u posljednjim sekundama meča ispustili pobjedu, prvo je u 66. minuti Barak pogodio za 1:2. Da bi Ikone u 93. minuti donio bod svojoj ekipi.

U trećem kolu 26. oktobra Čukarički gostuje Fiorentini, dok Genk dočekuje Ferencvaroš.