Tinejdžer iz Srbije zauvijek će pamtiti debi u dresu Milana (VIDEO)

Nogomet 18. dec 202308:16
REUTERS/Alessandro Garofalo

Milan je u nedjelju u utakmici 16. kola talijanskog prvenstva kod kuće 3:0 pobijedio Monzu.

Milan je poveo u trećoj minuti pogotkom Tijjanija Reijndersa, na 2:0 je povećao u 41. minuti golom srpskog tinejdžera Jan-Carla Simića kojem je ovo ujedno bio i debi.

Mladi srpski as koji ima 18 godina, dobio je priliku ući u igru u 24. minutu kada se ozlijedio Pobega. Samo 17 minuta kasnije postigao je gol na dodavanje Rafaela Leaa. Milan je zaključio pobjedu u 76. minuti, a strijelac je bio Noah Okafor.

Rade Krunić je meč odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Milan je ostao treći na ljestvici, ali sada ima 32 boda i smanjio je zaostatak za drugim Juventusom na pet bodova. Monza je 11. s 21 bodom.