Tottenham od 0:2 do boda, Kane praznični rekorder PL

Nogomet 26. dec 202217:27 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

U prvom meču Premijer Lige igranom nakon završetka Mundijala u Kataru, Brentford i Tottenham igrali su neriješeno 2:2, iako su domaći nakon sat vremena igre vodili 2:0.

Brentford je stigao do prednosti u 15. minutu, kada je mrežu Spursa zatresao Nijemac Vitaly Janelt.

Bila je to šesta uzastopna utakmica u PL na kojoj je Tottenham prvi primio gol.

Ivan Toney je u 54. minutu poslije kornera povisio na 2:0.

Harry Kane je deset minuta kasnije smanjio na 2:1. Bio mu je do deseti pogodak na „Boxing day“, što je najviše od svih igrača u historiji Premijer Ligi.

Spursi su se potpuno vratili u 72. minutu, kada Hojbjerg postiže pogodak za izjednačenje.

Brentford je još jednom potvrdio epitet specijaliste za remije u PL, pošto im je ovo bio osmi po redu u tekućoj sezoni, najviše od svih timova u ligi.